NAD PRZEPAŚCIĄ

rzeczywista data: 13 września 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, nad, przepaścią, przepaść, droga

Wędrujemy wciąż przed siebie, zapatrzeni tylko w to co na wprost. Nie rozglądamy się na boki, nie bierzemy pod uwagę innych dróg. A gdy nasza podróż nieoczekiwanie się kończy, stajemy nad przepaścią i wszystko wydaje się beznadziejne. A czasem wystarczy zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć. Może gdzieś tam jest rozwiązanie, ścieżka którą przeoczyliśmy.

Ilustracja malowana tabletem, w sumie parę dni po parę godzin, zaczęta kilka miesięcy temu chyba. Oryginał jest kilkukrotnie większy, więc sporo detalu tu ginie.

NAD PRZEPAŚCIĄ

ilustrator

WORK IN PROGRESS

rzeczywista data: 07 lipca 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, wip, eksperyment

Tysiące pomysłów na minutę, eksperymentowanie z różnymi technikami, z różnymi tematami. Mam bardzo wiele otwartych prac, są na przeróżnych etapach, niektóre to tylko szkice, inne już tylko czekają na parę drobnych maźnięć. Jest też sporo skończonych prac, ale o tym za jakiś czas coś więcej :) Poniżej parę zupełnie losowych nieskończonych prac - work in progress.

WORK IN PROGRESS

ilustrator

GĄSZCZ NIEOCZEKIWANEGO

rzeczywista data: 29 kwietnia 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, gąszcz, nieoczekiwanego, ekspresjonistyczne

Na szybko maźnięta praca, z miesiąc temu zrobiłem parę ekspresjonistycznych kresek, a wczoraj je doprowadziłem do tego co widać poniżej. Para wyrusza na nową drogę życia, w gąszcz niewiadomych, w dżunglę niespodzianek. Może ich spotkać mrok, może ich spotkać światło :)

GĄSZCZ NIEOCZEKIWANEGO

ilustrator

DRZWI DECYZJI - wersja 1

rzeczywista data: 28 kwietnia 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, drzwi, decyzji, artrage, farby, olejne

Życie to ciągłe wybory. Wybieramy, decydujemy, postanawiamy. Zrobić to, a może tamto, a może jeszcze inaczej. Nieustannie stajemy przed Drzwiami Decyzji. Nie wiemy dokładnie co się znajduje za danymi drzwiami, co się stanie, gdy wybierzemy jedno z wyjść. Niektóre wybory mogą prowadzić do tego samego, ale nie muszą. Im dalej, tym więcej rozgałęzień i potencjalnych możliwości wyboru. A konsekwencje naszych działań będą się ciągnąć za nami, niczym ogon, już na zawsze.

Już dosyć dawno to namalowałem. Mam kilka wizji tego pomysłu, więc obok tytułu widnieje dumnie "wersja 1". Tym razem testowałem darmową wersję programu ArtRage 2, który to symuluje malowanie farbami olejnymi. Można mieszać farby bezpośrednio na wirtualnym płótnie, ciekawa zabawa, brak znanych z photoshopa warstw (layers) dodatkowo sprawia, że można poczuć wady i zalety olejów.

DRZWI DECYZJI - wersja 1

ilustrator

EUNIKA

rzeczywista data: 16 marca 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, obraz, farby, malowanie, eunika

Ze 2 miesiące temu powstało to dzieło :) To mój pierwszy "obraz" namalowany farbami. Czysty eksperyment, świetnie się bawiłem, chyba ze 3 dni to trwało, bo trzeba było czekać aż farba wyschnie. Farby plakatowe na pociętej grubej papierowej torbie :) Rozmiar to około 35cm x 50cm. Na pewno jeszcze będę malował farbami, bo ciesząca to czynność :)

Hmm, a pomysł na pracę wziął się ze zdjęcia dziewczęcia o imieniu Eunika, które widziałem jakiś czas temu i mi jakoś zapadło w pamięć, oraz mojej wielkiej i nadzwyczajnej podróży do osiedlowego supermarketu przez syberyjskie śniegi wśród ogołoconych i wiecznie samotnych, acz zawsze ciekawych i pełnych życia, drzew. I tak jakoś się to wszystko zmiksowało w jedną wizję. :)

EUNIKA

ilustrator

Możesz skorzystać z galerii do przejrzenia wszystkich ilustracji.

hr

Ilustracjastrona głównao co chodzigaleriaostatnio komentowanesznurkikontaktkanał rss
2008-2012 © Dominik Skarbek-Kruszewski, Kalais Studios.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ilustracja Facebook Twitter