POŻEGNANIE

rzeczywista data: 27 stycznia 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, pozegnanie

Następna praca z tych dawno zaczętych i malowanych z przerwami. Oryginalna wersja jest jak zwykle około 5 razy większa, więc sporo tu detalu niestety ginie. A o samej pracy, hmm, co tu napisać. Pożegnanie, po prostu...

POŻEGNANIE

ilustrator

HALLOWEENOWE EKSCESY

rzeczywista data: 22 stycznia 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, halloweenowe, ekscesy, halloween, dynia, mohery

Dawno zacząłem malować tę ilustrację, bo jakoś w okolicach Święta Zmarłych. Wreszcie się doczekała ukończenia.

Halloween to takie trochę tandetne święto wg mnie. A kościół to też taka, hmmm, dziwna trochę instytucja. Obie rzeczy jakoś mi się razem skojarzyły swoim przyciąganiem "wiernych" w podobny sposób. A najbiedniejsze w tym wszystkim są przedstawicielki MA (Moherowa Armia), które nie za bardzo wiedzą o co chodzi, ale i tak lecą tam niczym muchy do kupy. No i jak przystało na armię - mają skłonności do agresywnych zachowań. Chyba nie muszę tłumaczyć symboliki z kultury i popkultury. Dynia - Halloween, kielich - wyraz pobożności, widły - szatan, zło itd. Na dole są mohery, z których nie do końca graficznie jestem zadowolony, ale mam nadzieję że widać co to :D

HALLOWEENOWE EKSCESY

ilustrator

PRZYKŁADNA PARA

rzeczywista data: 05 stycznia 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, przykładna, para, gangster, solarium, bmw

Dziś coś z obiecanych prac nad którymi siedziałem dłużej i są bardziej dopracowane.

Darek i Ania to typowa para. Darek wygląda trochę jak gangster, ogolony i waga ponad normę, solarium nie jest mu obce. Jeździ samochodem marki BMW. Rzadko się uśmiecha, chyba że musi. Pracuje u taty w firmie produkującej plastikowe nakrętki do syfonów pod umywalką. Jest kierownikiem i może sobie pokrzyczeć na pracowników, kiedy tylko ma ochotę poczuć się naprawdę ważną osobą. Ma dom (który zbudował za pieniądze taty), a w nim najnowocześniejsze kino domowe. To co posiada czyni go tym kim jest. Trzymając pilota i zmieniając program z motoryzacyjnego na mecz piłki nożnej czuje, że panuje nad swoim losem.

Ania lubi silnych, zaradnych, władczych i zdecydowanych mężczyzn. Lubi też dobrze wyglądać - być modnie ubrana, opalona na solarium, używać drogich kosmetyków, chodzić do dobrych salonów piękności. Centra Handlowe to jej drugi dom. Lubi też, gdy się ją wozi, sama nie lubi prowadzić. Darek jej to wszystko zapewnia, dlatego go kocha.

PRZYKŁADNA PARA

ilustrator

LENIWA NIEWAŻKOŚĆ

rzeczywista data: 02 stycznia 2009 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, leniwa, nieważkość, eksperyment, cisza

Witam w roku 2009, normalnie daty się zaczynają robić jak z filmów science fiction, które oglądałem jak byłem zupełnie mały.

Dziś praca trochę łącząca sie z poprzednią - szybka, spontaniczna, taki eksperyment. Malowana w zupełnej ciszy. W stanie głębokiego relaksu. Chociaż cisza sama w sobie wzbudza we mnie dość nieprzyjemne uczucia i niesamowicie rzadko w niej przebywam.

LENIWA NIEWAŻKOŚĆ

ilustrator

MUZYCZNIE POŁĄCZENI

rzeczywista data: 25 grudnia 2008 | pozorne komentarze:
ilustrator

tagi: kalais, blog, ilustracja, tablet, malowanie, muzycznie, połączeni, uczucie, bliskość

Słabo mi idzie ostatnio kończenie otwartych projektów, już ich tyle się nazbierało, a ja wciąż nowe rzeczy robie... Dziś znowu wrzucam szybkie, spontaniczne malowidło. Koniecznie włącz muzę z poniższego playera:Lovzyl and Novikov - Call from Sevilla - świetny kawałek, przy nim malowałem. Ostatnio się dowiedziałem, że prawdopodobnie mam synestezje czyli wg. wiki - W psychologii stan lub zdolność, w której doświadczenia jednego zmysłu (np. wzroku) wywołują również doświadczenia, charakterystyczne dla innych zmysłów. Hmmm, nie wiem nie wiem. Bliskość. Czas się zatrzymuje. Gdy jesteśmy blisko siebie, wszystko wiruje w swoim bezruchu, faluje idealnie. Uczucie. Dopełnienie.

MUZYCZNIE POŁĄCZENI

ilustrator

Możesz skorzystać z galerii do przejrzenia wszystkich ilustracji.

hr

Ilustracjastrona głównao co chodzigaleriaostatnio komentowanesznurkikontaktkanał rss
2008-2012 © Dominik Skarbek-Kruszewski, Kalais Studios.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ilustracja Facebook Twitter